СРПСКА ЛИГА–ИСТОК, сезона 2018/19
ФК Трстеник, домаћин: ( коло + )

fkts_grbfkts_gallnew_sТрстеник лето-јесен, првенство 2018/19.
Традиција фер-плеја, фудбалског надигравања и истрајности. ФК Трстеник ове године у новом првенству Српске лиге-ИСТОК прославља редак јубилеј на овим просторима, 98/99 година од како се закотрљала прва фудбалска лопта „кедерка“ на игралишту крај Мораве...

ФК ТРСТЕНИК – 99 година фудбала

Српска лига – ИСТОК 2018/19. Коло 25.
Свилајнац 20. април 2019. год.
ФК Раднички – ФК Трстеник ППТ 1:2 (1:1)
Свилајнац – Стадион: Бојача. Гледалаца: 200. Судија: Александар Вукадиновић (Ниш) 7. Стрелци: Стошић у 4. за Раднички, Миловановић у 39. и Бучукаревић у 61. минуту за Трстеник ППТ. Жути картони: Милић, Стошић и Јоловић (Раднички), Миловановић, Палуровић, Симовић (Трстеник ППТ). Црвени картон: Марковић (Трстеник ПТТ) у 90. минуту.
РАДНИЧКИ (С) : Максимовић 7, Јоловић 6, Пауновић 6 (Тимотијевић 6,5), Ранковић 7, Д. Милић 6,5, Божић 6 (Синђелић -), Богдановић 6, Поповић 7, Стојановић 7, Ф. Милић 6, Стошић 6,5.
ТРСТЕНИК ППТ: Костић 7, Величковић 6 (Дамњановић -), Матовић 6 (Ристић 6,5), Бучукаревић 7, Палуровић 6,5, Симовић 6,5, Младеновић 6, Лазаревић 7, Смиљковић 7,5, Миловановић 7, Марковић 6,5; Играч утакмице: Данијел Смиљковић (Трстеник ППТ).
– Тек што се кренуло са центра домаћи су се обрадовали вођству, после асистенције Стојановића, прелеп погодак из мртвог угла постигао је Стошић, који је три минута касније пропустио зицер. Гости су такође имали своје прилике, а до изједначења су дошли после лепе комбинације и шута Миловановића. У наставку гости су преузели иницијативу, имали више од игре и у 61. минуту гол одлуке постиже Бучукаревић. До краја дуела обе екипе, су имале прилике, али су голмани били на висини задатка; – Репортер „Спортског журнала“ Д. Ковачевић-Ђорђевић.
ФК Трстеник са новим тренером
Трстеник 18. април 2019. год.
Нови шеф стручног штаба Трстеничана, Миљојко Гошић
ts_fktst_ntrener_mgosic_s Познати стручњак, фудбалски тренер, наш комшија Миљојко Гошић који је тренирао многе Суперлигаше и довео их до великих успеха, нови је шеф стручног штаба ФК Трстеник;
...Дошао сам да помогнем својим комшијама и бројним фудбалским пријатељима у Трстенику, да обрадујемо све љубитеље фудбала у овом крају, јер сада где се налази ФК Трстеник није реална слика квалитета фудбала у овом граду, поготову што се идуће године прославља 100 година фудбалске игре у Трстенику...
Трстенички српсколигаш са новим тренером у наставку првенства
МИЉОЈКО ГОШИЋ НА ЧЕЛУ СТРУКЕ
Трстеник ППТ је, после три узастопна пораза на старту пролећног дела првенства, прекинуо сарадњу са тренером Мирком Милутиновићем. У наредна четри кола екипу је водио његов помоћник  Ненад Васић и није било помака на боље. Трстеничани су укњижили свега три бода и даље су једини без победе у пролећном делу првенства на српсколигашком „Истоку“. Руководство клуба је уложило много труда да, после одласка Милутиновића, доведе човека способног да изведе екипу из резултатске кризе. Напори су се исплатили и после месец дана пронађено је право решење, сви се надају, у правом тренутку. За новог шефа стручног штаба постављен је искусни стручњак Миљојко Гошић, некадашњи тренер Напретка, Јагодине, Трајала... Искуство овог врсног стручњака који је Напредак  2000. године довео до финала Купа и изласка Крушевљана у Европу, а седам година касније са Јагодином остварио пласман у Супер лигу, свакако ће бити драгоцено да Трстеник ППТ превазиђе кризу и да следеће сезоне, по десети пут узастопно, буде српсколигаш.
ts_fktst_ntrener_mgosic_s2– Један од мотива мог доласка у Трстеник, поред оног спортског, је и тај што сам препознао велику енергију и амбицију људи који воде клуб. Трстеник је мој комшијски град. У њему је пуно мојих пријатеља, фудбалера, тренера, колега који су ми били узор и много играча са којима сам сарађивао и постигао изузетне резултате. Све када се сабере, а пре свега из пријатељских побуда, прикупио сам санаге и енергију да се прихватим посла, не да помогнем, него да сви засучемо рукаве и напорним радом превазиђемо кризу и сачувамо српсколигашки статус. Надам се да ћемо успети. Трстеник сигурно много више вреди него што то показује тренутни пласман. Трстеник има квалитетан тим, са већином играча већ сам радио, добро их познајем и очекујем да са овим саставом остваримо циљ – рекао је нови тренер Миљојко Гошић. Деби на клупи Трстеничана, Миљојко Микица Гошић имаће већ у суботу у мечу са Радничким у Свилајнцу. Оба ривала су у сличним позицијама и биће то права прилика да се Гошић упозна са тренутним способностима својих изабраника.
– Репортер „Спортског журнала“ М. Веселиновић.
Српска лига – ИСТОК 2018/19. Коло 24.
Трстеник 13. април 2019. год.
ФК Трстеник ППТ – ФК Цар Константин 0:2 (0:0)
ts_fktst_fkcarkonst_0-2_s** Агонија и немоћ трстеничког српсколигаша се наставља. Трстеничани без тренера, без тимске игре, без идеја у нападу, са веома слабом одбраном. Овог пута се и голман домаћих утопио у бледило и јад трстеничког фудбала. Од могућих 21-ог бода од почетка пролећног дела првенства, освојили само 3, а притом код куће изгубили као домаћини 3 од 4 утакмице?! Никад слабије издање фудбалера и велико понижење за клуб и бивше фудбалске генерације, које такав биланс не памте! Све честитке играчима Цар Константина, који су често у Трстенику, па и овог пута, потпуно разоружали домаћине и показали како се тимски долази до лаких, али вредних победа. Показали су опет допадљиву, разноврсну и пре свега тимску фудбалску игру... (webmin trstenicani.rs)
ТРСТЕНИК – Игралиште крај Мораве. Гледалаца: 150. Судија: Саша Стојановић (Књажевац) 7,5. Стрелци: Лазаревић у 67. и Јовић у 90+2. минуту. Жути картони: Ристић (Трстеник ППТ), Арсеновић, Ф. Станковић, С. Петровић, Ивановић, Стоиљковић (Цар Константин).
ТРСТЕНИК ППТ: Костић 7, Унић 6 (од 77. Грковић 6), Станојевић 6, Симовић 7, Станковић 6,5, Палуровић 6,5, Величковић 6 (од 66. Ристић 6), Ђорђевић 6 (од 46. Смиљковић 7), Марковић 6, Вукчевић 6,5, Миловановић 6,5.
ЦАР КОНСТАНТИН: А. Станковић 7, Ф. Станковић 6,5,М. Петровић 6,5, Арсеновић 7, Павићевић 7, Митић 7, С. Петровић 7, Јовић 7,5, Лазаревић 7,5 (од 90. Здравковић -), Стоиљковић 6,5 (од 63. Николић 7), Савић 6,5 (од 79. Ивановић -).
Играч утакмице: Милан Лазаревић (Цар Константин).
– Традиционално најнеугоднији ривал Трстеничана и овога пута био је кобан за домаћина. Нишки „царићи“ су, после много боље игре у другом полувремену, заслужено дошли до бодова. У првом делу домаћин је био бољи ривал. Већ у 8. минуту сналажљиви Миловановић је пресекао акцију одбране гостију, кренуо ка голу, добро шутирао, а лопта је окрзнула стативу. У финишу полувремена Миловановић је за корак закаснио на центаршут Марковића, а у 47. минуту још једном је Миловановић био у лепој прилици, али је шутирао право у Станковића. Када је у 56. минуту Лука Марковић, на асистенцију Смиљковића, пропустио колосалну прилику, било је јасно да сви ови промашаји морају бити кажњени. Кренули су гости и казна је стигла. Искусни Милан Лазаревић је у 67. минуту искористио несмотреност домаће одбране и искоса са десетак метара погодио угао Костићевог гола. Имали су „царићи“ још неколико зрелих шанси, а коначан резултат поставио је Иван Јовић у другој минути судијске надокнаде времена.